Święty Jan Paweł II o różańcu
„Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka, jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła, jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca.”
Stowarzyszenie Żywego Różańca skupia wspólnoty (zwane kółkami lub „różami”) liczące – stosownie do ilości tajemnic różańcowych – 20 osób. Każda z nich jest zobowiązana do rozważenia 1 dziesiątka różańca dziennie i jednocześnie do odmówienia 1 Ojcze nasz, 10 Zdrowaś Maryjo i 1 Chwała Ojcu. W ten sposób każdego dnia odmawiany jest cały różaniec, a poszczególne osoby zyskują łaski przypisane odmówieniu wszystkich 4 części różańca.
Założycielką Żywego Różańca była sługa Boża Paulina Jaricot. Pierwszym celem Żywego Różańca jest odwrócenie gniewu Boga przez orędownictwo Pani Różańcowej; drugim – stopniowe ożywianie wiary w duszach wiernych; trzecim celem jest uzyskanie nawrócenia grzeszników i zachowanie zawsze czystej wiary
Róże Różańcowe w Parafii:
- Róża św. Andrzeja Boboli
- Róża św. Anny
- Róża św. Barbary
- Róża św. Doroty
- Róża św. Elżbiety
- Róża św. Faustyny
- Róża św. Franciszka z Asyżu
- Róża św. Jadwigi Królowej
- Róża św. Jana Pawła II
- Róża św. Józefa
- Róża św. Judy Tadeusza
- Róża bł. Karoliny Kózki
- Róża św. Katarzyny
- Róża św. Kingi
- Róża św. Ludwika
- Róża św. Łukasza
- Róża św. Maksymiliana Kolbe
- Róża św. Małgorzaty
- Róża św. Marii Magdaleny
- Róża MB Nieustającej Pomocy
- Róża MB Różańcowej
- Róża MB Saletyńskiej
- Róża św. Michała Archanioła
- Róża św. Moniki
- Róża św. Rity
- Róża św. Weroniki
- Róża św. Wojciecha
więcej o różańcu tutaj