W Y D A R Z E N I A

 

 
 

 

18 września 2018 — w święto św. Stanisława Kostki nowi kandydaci zostali przyjęcia do grona ministrantów.

więcej zdjęć »


16 września 2018 — wyruszyliśmy z pieszą pielgrzymką do Dębowca na odpust Matki Bożej Saletyńskiej.

więcej zdjęć »


7 września 2018  rozpoczęła się trzydniowa parafialna pielgrzymka do Kodnia, Sokółki, Białegostoku, Studzienicznej, Kowna, Szawli, Szydłowa, Wilna i Troków.

więcej zdjęć »


1 września 2018  ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski dokonał intronizacji relikwii św. Jana Pawła II.

więcej zdjęć »


15 sierpnia 2018 — w Uroczystość Wniebowzięcia NMP poświęcone zostały wieńce dożynkowe.

więcej zdjęć »


5 sierpnia 2018 — odbył się odpust parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego.

więcej zdjęć »


29 lipca 2018 — Ks. bp Jan Wątroba odprawił w Trzcinicy Mszę polową, po której odbyła się przysięga wojskowa żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

więcej zdjęć »


9 czerwca 2018 — dzieci pierwszokomunijne podczas wycieczki odwiedziły Arłamów, Kalwarię Pacławską i Przemyśl.

więcej zdjęć »


31 maja 2018 — Boże Ciało.
"To nie człowiek sprawia, że dary stają się Ciałem i Krwią Chrystusa, ale sam Chrystus, który został za nas ukrzyżowany. Kapłan reprezentujący Chrystusa wypowiada te słowa, ale ich skuteczność i łaska pochodzą od Boga. To jest Ciało moje, mówi kapłan. Słowa przemieniają dary złożone w ofierze" (św. Jan Złotousty)

więcej zdjęć »


20 maja 2018 — Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
"Powinniśmy przyjmować komunię świętą jako spotkanie z Jezusem, jako spotkanie z samym Bogiem, który prowadzi nas do źródeł prawdziwego życia"
(papież Benedykt XVI)

więcej zdjęć »


12 maja 2018 — Wielkanocne nabożeństwo Drogi Światła przygotowane przez młodzież z KSM.

więcej zdjęć »


3 maja 2018 — Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja z udziałem OSP i KSM.

więcej zdjęć »


1 kwietnia 2018 — Zmartwychwstanie Pańskie. Procesja rezurekcyjna i uroczysta Eucharystia.

więcej zdjęć »


31 marca 2018 — Wielka Sobota — Wigilia Paschalna.

więcej zdjęć »


30 marca 2018 — Wielki Piątek — czuwanie scholi.

więcej zdjęć »


30 marca 2018 — Wielki Piątek — Liturgia Męki Pańskiej.

więcej zdjęć »


29 marca 2018 — Wielki Czwartek — Wieczerza Pańska.

więcej zdjęć »


23 marca 2018 — Droga Krzyżowa w plenerze.

więcej zdjęć »


18 marca 2018 — Kiermasz Wielkanocny Ogniska Misyjnego.

więcej zdjęć »


17 marca 2018 — Wyjazd młodzieży z KSM na lodowisko.

więcej zdjęć »


11 marca 2018 — Wielkopostne rekolekcje szkolne i parafialne wygłosił ks. Rafał Brej. Kandydaci do bierzmowania otrzymali krzyże.

więcej zdjęć »


10 lutego 2018 — Msza Święta z okazji Dnia Chorego.

więcej zdjęć »


4 lutego 2018 Msza Święta odpustowa ku czci św. Doroty.

więcej zdjęć »


13 stycznia 2018 — Dzień Seniora w Trzcinicy.

więcej zdjęć »


25 grudnia 2017 — SZOPKA TRZCINICKA 2017.

więcej zdjęć »


18 listopada 2017 — Wieczornica o bł. Karolinie Kózce w wykonaniu młodzieży z KSM.

więcej zdjęć »


12 listopada 2017 — Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Stanisława Jamrozka
w 30 rocznicę poświęcenia kościoła parafialnego.

więcej zdjęć »


10 listopada 2017 — ślubowanie klas mundurowych z Jednostki Strzeleckiej w Trzcinicy.

więcej zdjęć »


1 listopada 2017 — Wszystkich Świętych — Msza Święta i procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych.

więcej zdjęć »


20 października 2017  Msza Święta w święto patronalne Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Trzcinicy.

więcej zdjęć »


7 października 2017 — w modlitwie "Różaniec do granic" parafianie z Trzcinicy uczestniczyli w Krempnej. Po Mszy Świętej odbyła się pielgrzymka różańcowa do cerkwi w Świątkowej Wielkiej.

więcej zdjęć »


17 września 2017 — piesza parafialna pielgrzymka do Sanktuarium w Dębowcu.

więcej zdjęć »


10 września 2017 — w parafii gościła siostra Barbara Rajczyk, misjonarka z Indii, świadek życia św. Matki Teresy z Kalkuty.

więcej zdjęć »


4 września 2017 — Rozpoczęcie roku szkolnego.

więcej zdjęć »


27 sierpnia 2017 — do parafii przybył nowy wikariusz — ks. Przemysław Zapór.

więcej zdjęć »


20 sierpnia 2017 — ks. Rafał został mianowany wikariuszem w parafii Ropczyce-Witkowice. Bóg zapłać za trzyletnią pracę duszpasterską w Trzcinicy!


15 sierpnia 2017 — w Uroczystość Wniebowzięcia NMP poświęcone zostały kwiaty, owoce i zioła oraz wieńce dożynkowe wykonane przez parafian.

więcej zdjęć »


9 sierpnia 2017 — Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Sumie przewodniczył Ks. Abp Adam Szal — Metropolita Przemyski.

więcej zdjęć »


23 lipca 2017 — gościliśmy ks. Wiesława Husa, michalitę, który pracuje na misjach w Republice Dominikany.

więcej zdjęć »


16 czerwca 2017 — Odbyła się gra terenowa, którą zorganizował ks. Rafał. Udział wzięło ponad 30 dzieci i młodzieży.

więcej zdjęć »


15 czerwca 2017 — Boże Ciało.
"Jedynie zginając kolana przed Najświętszym Sakramentem człowiek może ocalić własne człowieczeństwo" (abp M. Jędraszewski)

więcej zdjęć »


15 czerwca 2017 — w Uroczystość Bożego Ciała młodzież z naszej wraz z ks. Rafałem  wzięła udział w Koncercie Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie

więcej zdjęć »


11 czerwca 2017 — neoprezbiter z Lutczy ks. Sławomir Lubas odprawił Mszę Świętą i udzielił błogosławieństwa prymicyjnego.

więcej zdjęć »


10 czerwca 2017 — dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami i ks. Rafałem wyjechali na pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik.

więcej zdjęć »


4 czerwca 2017 — Pierwsza Komunia Święta. Przez Eucharystię Chrystus pragnie wejść w nasze życie i przeniknąć je Swoją łaską, tak aby w każdej wspólnocie chrześcijańskiej była spójność między liturgią a życiem." (papież Franciszek)

więcej zdjęć »


28 maja 2017 — udział jednostki OSP Trzcinica w II pielgrzymce strażaków do Dębowca.

więcej zdjęć »


22 maja 2017 — gimnazjaliści przyjęli sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Kazimierza Górnego. "Przez sakrament bierzmowania jesteśmy namaszczani i upodobnieni do Jezusa Chrystusa oraz umocnieni w naszej więzi z Jezusem i Kościołem. Otrzymujemy też specjalną moc Ducha Świętego do szerzenia i obrony wiary, do wyznawania imienia Chrystusa oraz do tego, by nigdy nie wstydzić się Krzyża." (papież Franciszek)

 

więcej zdjęć »


14 maja 2017 — "Sprawując Eucharystię, sprawujemy wielką tajemnicę wiary. I oto wy, mali chrześcijanie, dojrzeliście już do tego, aby w tej tajemnicy uczestniczyć w pełni. Komunia święta — to właśnie pełne uczestnictwo w Eucharystii, w Ofierze Chrystusa i Kościoła."

(Jan Paweł II, 13.06.1987)

więcej zdjęć »


13 maja 2017 — "W największej głębi Twojego jestestwa, w Twym Niepokalanym Sercu, spójrz na bóle rodziny ludzkiej, która jęczy i płacze na tym łez padole. W największej głębi Twojego jestestwa, w Twym Niepokalanym Sercu, przystrój nas blaskiem klejnotów Twojej korony i uczyń nas pielgrzymami, podobnie jak Ty byłaś. Twoim dziewiczym uśmiechem pokrzep radość Kościoła Chrystusowego. Twoim słodkim spojrzeniem umocnij nadzieję Dzieci Bożych. Twoimi modlącymi się dłońmi, które wznosisz do Pana, złącz wszystkich w jedną rodzinę ludzką."

(papież Franciszek, Fatima, 12.05.2017)

więcej zdjęć »


 3 maja 2017 — uroczysta suma z udziałem Pocztu Sztandarowego OSP w Trzcinicy. "W waszych codziennych wyborach podążajcie drogą porozumienia i wzajemnej życzliwości. Podejmujcie ważne decyzje poszukując prawdy, wspólnego dobra i pokoju. Bądźcie otwarci i wrażliwi na potrzeby braci. Waszej ojczyźnie, wam tu obecnym, waszym rodakom w Polsce i na świecie z serca błogosławię. Niech żyje Polska!"

(papież Franciszek)

więcej zdjęć »


16 kwietnia 2017 — NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

„Drodzy bracia i siostry, w tym roku jako chrześcijanie wszystkich wyznań wspólnie świętujemy Wielkanoc. Niech zatem jednym głosem rozbrzmiewa w każdej części ziemi najpiękniejsza wieść: „Pan prawdziwie zmartwychwstał, jak zapowiedział”. Niech On, który zwyciężył mroki grzechu i śmierci da pokój w naszych czasach.” (papież Franciszek)

więcej zdjęć »


15 kwietnia 2017 — WIELKA SOBOTA

„I my, także my, kamyki leżące na ziemi, na ziemi cierpienia, tragedii, z wiarą w Chrystusa Zmartwychwstałego mamy sens, wśród tylu niepokojów. Mamy sens w patrzeniu dalej i głębiej, mamy sens w mówieniu: «Zobacz, nie ma muru; jest horyzont, jest życie, jest radość, jest krzyż ze swą ambiwalencją. Patrz w przyszłość, nie zamykaj się. Ty, który jesteś kamykiem, masz sens w życiu, ponieważ jesteś kamykiem złączonym z kamieniem, z kamieniem węgielnym odrzuconym przez złość grzechu». Co mówi Kościół wobec tylu tragedii? Mówi po prostu: kamień odrzucony wcale nie jest porzucony. Kamyki, które uwierzą i złączą się z nim, nie zostaną pozostawione, mają sens. I z tym przekonaniem Kościół powtarza z głębi serca: «Chrystus zmartwychwstał»” (papież Franciszek)

poświęcenie pokarmów  ̶  więcej zdjęć »

liturgia wieczorna  ̶  więcej zdjęć »


14 kwietnia 2017 — WIELKI PIĄTEK

„O Panie Jezu, Synu Boży, niewinna ofiaro naszego Odkupienia, przed twoim królewskim sztandarem, Twoją tajemnicą śmierci i chwały, przed Twoim krzyżem padamy na kolana, zawstydzeni i pełni nadziei, i poprosimy Ciebie, abyś nas obmył we krwi i w wodzie wypływających z Twego przebitego serca; byś przebaczył nam nasze grzechy i nasze winy; O Chryste, prosimy Cię, naucz nas nigdy się wstydzić Twojego krzyża, nie traktować go instrumentalnie, ale czcić go i uwielbiać, gdyż wraz z nim ukazałeś nam ohydę naszych grzechów, wspaniałość swej miłości, niesprawiedliwość naszych osądów i moc Twego miłosierdzia.” (papież Franciszek)

więcej zdjęć »


13 kwietnia 2017 — WIELKI CZWARTEK

„Chrystus uniża się wobec swoich uczniów, a następnie okazuje szczyt miłości, dając im swoje Ciało i Krew. By wejść w tę tajemnicę, by dobrze przeżyć Eucharystię, trzeba zdobyć się na pokorę i przygotować serce bezinteresowną miłością.” (abp Józef Michalik)

więcej zdjęć »


12 kwietnia 2017 — wielkanocne apele szkolne.

więcej zdjęć »


7 kwietnia 2017 — Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu młodzieży.

więcej zdjęć »


5 kwietnia 2017 — poświęcenie ołtarza, ambony, chrzcielnicy i obrazów Matki Bożej i bł. Karoliny.

więcej zdjęć »


5 kwietnia 2017 — pierwsza Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

więcej zdjęć »


4 kwietnia 2017 — rekolekcje parafialne, poświęcenie rodzin Matce Bożej.

więcej zdjęć »


2 kwietnia 2017 —  kiermasz wielkanocny Ogniska Misyjnego.

więcej zdjęć »


2 kwietnia 2017 —  rozpoczęcie parafialnych rekolekcji wielkopostnych.

więcej zdjęć »


31 marca 2017 — Droga Krzyżowa w plenerze.

więcej zdjęć »


18 marca 2017 — pielgrzymka do Sanktuarium bł. Karoliny Kózki.

więcej zdjęć »


12 marca 2017 — poświęcenie modlitewników dzieciom pierwszokomunijnym i kandydatom do bierzmowania.

więcej zdjęć »


11 marca 2017 — KSM na lodowisku w Dębicy.

więcej zdjęć »


8   10 marca 2017 — rekolekcje szkolne; prowadzi ks. Andrzej Tokarz.

więcej zdjęć »


1 marca 2017 — Środa Popielcowa.


11 lutego 2017 — XXV Światowy Dzień Chorych.

więcej zdjęć »


5 lutego 2017 — Odpust ku czci św. Doroty.

więcej zdjęć »


29 stycznia 2017 — Jasełka w wykonaniu młodzieży z KSM.

więcej zdjęć »


23 stycznia 2017 — Zamontowanie nowego ołtarza, ambony i chrzcielnicy w kościele parafialnym.

więcej zdjęć »


14 stycznia 2017 — Dzień Seniora.

więcej zdjęć »


28 grudnia 2016 odbyła się kolęda Ogniska Misyjnego.

więcej zdjęć »


25 grudnia 2016 Boże Narodzenie.

więcej zdjęć »


18 grudnia 2016 Ognisko Misyjne zorganizowało kiermasz świąteczny.

więcej zdjęć »


18 listopada 2016 młodzież pod kierunkiem ks. Rafała podczas wieczornicy przybliżyła postać bł. Karoliny Kózki.

więcej zdjęć »


16 października 2016 do Służby Liturgicznej Ołtarza przyjęto nowych ministrantów.

więcej zdjęć »


28 sierpnia 2016 odbyło się liturgiczne wprowadzenie nowego proboszcza – Ks. Andrzeja Turonia.

więcej zdjęć »


 

 
       
     
   
 

 aktualności | ogłoszenia | duszpasterze | grupy | fotogaleria | historia parafii

 

© Achim 2016